Ő Boldizsár. Ez a hivatalos neve, de a Bogyó, Töpörtyű, Bolondizsár, vagy Töki megszólítások sem ismeretlenek számára.

Boldizsár
Körülbelül 8 hónapos lehet. A pontos korát és születésének körülményeit homály fedi, az biztos, hogy sokadik generációs keverék. Törzskönyv helyett egy örökké hálás szempárral igazolja magát. A miskolci gyepmesteri telepen találtunk rá júliusban, ahol egy szűk vasketrecben várta sorsa jobbra fordulását. Néhány gyors telefon után két, sok mindent megélt állatvédő hölgy segítségével Boldizsár (akkor egyébként még a Bélus nevet viselte a keresztségben) autóba ült, végigsírta-nyüszítette a közel kétszáz kilométeres utat, majd otthonra lelt. Nálunk.

Boldizsár és öcsikéje a miskolci sintértelepen
Az elérakott ételt félve, szinte levegővétel nélkül falta be, a hasa fényesre kerekedett, sétált néhány kört a kertben, majd lefeküdt és némi ásás, orrfúrás után hatalmasat horpasztott az árnyékban. Az első napokban mindenhová követett minket, ha szem elől tévesztett, rögtön sírva fakadt.

Boldizsár, a jócskán megszeppent kiskutya

Ásni jó, ásni kell!

Tele a pocak
Boldi legfontosabb napirendi pontjai: evés, alvás, játék, séta. És persze rágás; mindent ügyesen meg tud rágni, sőt, ezt a tevékenységét nem korlátozza az erre a célra beszerzett játékokra. Faág, krumpli, sütőtök, gereblyenyél, baseball sapka – szívesen letesztel bármit, ami az útjába kerül.

Aki a virágot szereti…

Boldizsár mindent alaposan megrág

A speciális zsákmány megédesíti az álmokat
Rajtunk kívül három macskával él együtt, velük jól kijön. Ez fordítva már nem mindig igaz, mert Boldi folyamatosan játszana velük, legtöbbször akaratuk ellenére. Lolóval ennek ellenére különösen jó barátok lettek, az esténkénti közös szundítás a kandalló előtt már szinte rituálé.

Boldizsár és Panni kergetőznek, természetesen a vékony csirkehangon előadott csaholás is a performansz része volt

Ilyen egy ideális este Boldi és Lola elképzelése szerint
A közeli mezőkön póráz nélkül lehet sétálni, ez a kedvenc időtöltése. Fut, rohan, belebukfencezik a pocsolyákba, körbe-körbe szaladgál, közben az orrával felporszívózza a földből a sok száz szagot. Hazafelé jövet illedelmesen beköszön minden utcabéli kutyának, jobbra-balra vakkant farokcsóválva.

Boldizsár és Fátyol a Cerberos kutyaoviban barátkoztak össze

“Miért maradtok le mindig?”
Séta után vacsoraidő. Általában tápot kap, aminél az arckifejezése alapján el tud képzelni finomabbat is. (Kivétel a macskák tápja, mert az nagyon ízletes, előszeretettel ropogtatja, ha éppen nem látja senki.)
A tápon kívül azért sokszor jut kóstoló a fiatalúrnak a szaftos húsokból, levesekből, pizzából, azaz szinte mindenből. Mostanában házilag készült kutyakeksszel kísérletezünk, az eddigi eredmények biztatóak – lázas farokcsóválás, szimatoló orr, áhítatos tekintet minden egyes falat előtt.

Jön a májas kutyakeksz
Májas jutalomfalat kutyák részére (a www.szanhuzoklub.hu receptje nyomán)
Hozzávalók:
- 150 g csirkemáj
- 125 ml csirke alaplé
- 150 g gríz
- 300 g liszt
- 1 tojás
- 3 evőkanál olaj
- 2 teáskanál vagdalt petrezselyem
Elkészítés:
A csirkemájat csirke alaplében (vagy zöldségekkel ízesített vízben) megfőzzük, majd turmixgépben pépesítjük. Az összes hozzávalót egy homogén tésztává gyúrjuk, amit aztán kb. fél cm vastagra nyújtunk és formával kiszaggattunk. A kb 5 cm-es csont forma nekünk 74 darab kekszet eredményezett.

Májas kutyakeksz egy kis petrezselyemmel megbolondítva, hogy a friss lehelet is biztosított legyen.
175 fokon sütjük ropogósra kb. 20-25 perc alatt. Hagyjuk kihűlni, hűtőben tárolva 5-7 napig eláll.
Onnan tudjuk, hogy jól sikerült, ha két szempillantás alatt egyetlen apró morzsa sem marad a négylábú barátunknak kiosztott falatkából.
Csatlakozz hozzánk facebookon még több receptért – kétlábúaknak és négylábúaknak egyaránt.

A májas jutalomfalat nagy kincs, áhitatos kutyaszemek járnak érte
8 hozzászólás